“1-7 ARALIK 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ HAFTASI”

“1-7 ARALIK 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ HAFTASI”
7 Aralık 2019 17:36

“1-7 ARALIK 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ HAFTASI” kapsamında 06.12.2019 tarihinde Müdürlüğümüz toplantı salonunda personelimize Teşekkür Belgesi takdim töreni düzenlendi.
Yapılan yazılı açıklamada;
Düzenlenen Teşekkür Belgesi takdim töreninde İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr Cengiz BECERİR yaptığı konuşmada; “Kritik dakikalar ve saniyeler içerisinde hayat kurtarma ve hayatın ileriki dönemlerde daha iyi idame ettirilmesi amacıyla 7/ 24 cansiperane bir şekilde görev başında olan ve bu kutsal görevi ifa eden 112 personelimizin Acil sağlık Hizmetleri Haftasını canı gönülden kutluyor minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.
Bakanlığımızın misyon ve vizyonları doğrultusunda çağın gereklerine göre son model alet ve ekipmanlarla donatılmış olan kara, hava ve deniz ambulanslarımızla her türlü hava koşulunda ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz.
Yapmış olduğumuz hizmetin ne kadar değerli, ne kadar özel ve ne kadar kutsal olduğunun bilinci içerisindeyiz.
Acil sağlık Hizmetine her an ihtiyacımız olabileceği düşüncesiyle her daim hazır durumdayız işte bu hazırlık içerisinde en önemli hususlardan biri olan personelimizin gayreti ve özverili çalışmalarının da farkındayız.
Bu amaçla ilimizde an itibari ile 59 adet ambulans, 35 adet 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, 1 adet Yoğun Bakım/Obez ambulansı, 2 adet UMKE aracı, 129 UMKE gönüllüsü, İl genelinde Kamu, Özel ve Üniversite Hastanelerimizin acil servisleri, kıymetli personelimiz ile 7/24 afet ve olağandışı durumlarda acil sağlık hizmeti vermekteyiz.
Acil Sağlık Hizmeti veren ve bu kutsal görevi ifa eden bütün personellerimizi temsilen “Teşekkür Belgesi” takdimi yapılmış olup, Acil sağlık Hizmetleri bünyesinde görev yapan bütün personellerimize canı gönülden teşekkür ederim” dedi.
İl Sağlık Müdürlüğümüzde düzenlenen ödül törenine İl Sağlık Müdürümüz Uzm.Dr. Cengiz BECERİR, Sağlık Hizmetleri Başkanımız Uzm.Dr. Mustafa DÖNMEZ, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Hacı Bayram ZENGİN, Personel Hizmetleri Başkanımız Zafer SOYKIRLI, Başkan Yardımcılarımız ve Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarımız katılmışlardır.

TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ