Anadolu Mektebi Okuma Faaliyetleri Planlama Toplantısı Yapıldı

Anadolu Mektebi Okuma Faaliyetleri Planlama Toplantısı Yapıldı
20 Ocak 2020 18:06

Anadolu Mektebi okuma Faaliyetleri, Türk kültür ve medeniyetinin gelişmesine katkı sunmuş yazarların tüm eserlerinin okunması, okunan eserlerden seçilen bir konuda bir konuşma metninin hazırlanması ve bunların dinleyicilere bir panel şeklinde sunulmasını amaçlayan bir okuma faaliyetidir.

Bu faaliyetlerden ilki Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nin 2 salonunda 2 gün boyunca 9 panel, bir tiyatro, bir resim sergisi, bir metin okuma tiyatrosu, canlı müzik sunumu gibi çeşitli faaliyetlerle Mustafa Kutlu okumaları şeklinde gerçekleştirilmişti. Büyük ilgi gören bu faaliyetlerden ikincisi Kırgız Edebiyatı’nın en büyük yazarlarından Cengiz Aytmatov Okumaları devam etmektedir.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fuat Asım ARVAS’ın başkanlığında,16-17 Nisan tarihlerinde yine Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde ve 2 salonda çeşitli faaliyetler şeklinde gerçekleştirilmesi planlanan Anadolu Mektebi okuma faaliyetleri sürecinin değerlendirilmesi amacıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz konferans salonunda, 7 okul koordinatör öğretmen ve okuma faaliyetlerine gönüllü katılan 46 öğrenci ile bir toplantı gerçekleştirildi.