SÜLEYMANPAŞA ENGELSİZ YAŞAM DERNEĞİ’NİN KERMESİNE YOĞUN KATILIM

SÜLEYMANPAŞA ENGELSİZ YAŞAM DERNEĞİ’NİN KERMESİNE YOĞUN KATILIM
26 Aralık 2019 16:53 | Son Güncellenme: 26 Aralık 2019 17:38

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Engelsiz Yaşam Derneği ve Halk Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen kermesi ziyaret etti.

Tekira AVM’de düzenlenen kermeste engelli bireylerin el emeği ürünlerini inceleyen Başkan Kadir Albayrak, dernek üyelerini böylesi anlamlı bir kermes düzenledikleri için tebrik etti. Kermesin ardından açıklama yapan Başkan Kadir Albayrak engelli bireylerin hayatın her alanında aktif rol almalarının son derece önemli olduğunu belirterek, “Böylesi önemli bir kermese imza attıkları için Engelsiz Yaşam Derneği ve Halk Eğitim Müdürlüğünü tebrik ediyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak `Engelsiz Kent’ şiarından yola çıkarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız ile engelli bireylerimizin yanında olmaya devam edeceğiz,” dedi.

Süleymanpaşa Engelsiz Yaşam Derneği başkanı Şerife Türüdü yaptığı açıklamada; Eylül ayından itibaren dernek olarak
Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 7 farklı branşta kurs açtık. Bunlardan ikisi el sanatları ve cam Kumlama kurslarıdır. Gerçekten engelli bireylerimiz, onların aileleri ve biz de varız desteğe deyip çağırmadan gelen gönüllü fedakar dostlarımız tarafından üretilen ürünlerimizi bugün Tekira AVM’ de tüm süleymanpaşalı hemşehrilerimizin beğenisine sunduk. Tamamen el emeği, göz nuru olan bu ürünlerimizin hammadde maliyeti tamamen derneğimiz tarafından karşılanmıştır. Tek başına ayakları üstünde dimdik duran, derneğimiz bunun dışında,
İşaret dili 1.Kur
İşaret dili 2.kur
Braille alfabesi( görme engelliler için)
Halk oyunları
( Engelli çocuklarımız anneleri ile oynuyor)
Engelsiz Yaşam koromuz ve satranç kurslarımız hala devam ediyor. Dernek olarak tek amacımız, engelli bireylerimizin dışarıya sosyal ve kültürel hayata karışabilmesi, başarmanın mutluluğunu yaşaması tek amacımız oldu. Bu minvalde hiç bir engelli grubunu ayırmadan Duymayanların kulağı Konuşamayanların dili Görmeyenlerin gözü Bacağı, kolu, olabilmek adına mücadelemiz devam ediyor ve edecektir.dedi.

Kermese Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın eşi Güllühan Yıldırım, Büyük şehir belediye başkanı Kadir Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürü Ülkü Uslu, Büyük şehir Belediyesi Sosyal hizmetler daire başkanı İsa Karadağ
ENGELLİ ve yaşlı hizmetleri şube müdürü Serpil Cenker, Siyasi partilerin değerli temsilcileri katıldılar.