BAŞKAN KADİR ALBAYRAK, TRAKYA ŞANLIURFALILAR DERNEĞİ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK, TRAKYA ŞANLIURFALILAR DERNEĞİ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI
20 Aralık 2019 17:28

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu ilçesinde gerçekleşen Trakya Şanlıurfalılar Derneği açılış törenine katıldı.

“Yatırımlarımızı Geleceğe Göre Şekillendiriyoruz”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda bir konuşma gerçekleştiren Başkan Kadir Albayrak, “Hemşeri dernekleri, kuruldukları kentlere kültürel anlamda büyük zenginlikler katar. Aynı şekilde hemşeriler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlar. Bu anlamda yerel yönetim olarak, bizler de hemşeri derneklerine önem veriyoruz. Tekirdağ, Türkiye’nin her yerinden göç alan, günden güne büyüyen, kozmopolit bir yapıya sahip. Biz de bu yüzden fiziki ve beşeri büyümeyi göz önünde bulundurarak yatırımlarımızı geleceğe göre şekillendiriyoruz. Sivil toplum kuruluşları ile koordineli bir şekilde çalışmayı, Tekirdağ’ın gelişmesi ve büyümesi anlamında önemli görüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle açılışını gerçekleştireceğimiz Trakya Şanlıurfalılar Derneği’nin kentimize ve kentimizde yaşayan tüm Şanlıurfalı kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Şanlıurfalılar Derneği’nin açılışı, protokol üyeleri tarafından kurdele kesilmesi ile son buldu.

Açılış töreninde, Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan ve çok sayıda Şanlıurfalı vatandaş yer aldı.