BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA MESAJI

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA MESAJI
22 Aralık 2019 18:06

Yürekleri vatan ve millet sevgisiyle çarpan kahraman mehmetçiklerimizin üstün bir cesaret ve fedakârlık gösterdikleri Sarıkamış Harekâtı’nın 105’inci yıl dönümünde aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Osmanlı Devleti’nin, emperyalist güçlere karşı varoluş mücadelesi verdiği I. Dünya Savaşı’nda Kafkas Cephesi’nde gerçekleşen Sarıkamış Harekâtı, zor hava şartlarında canlarını vatanımıza siper eden 90 bin askerimizin şehit olmasıyla sonuçlanan büyük bir trajedidir.

Sarıkamış’ta yaşanan büyük trajedi Türk milletinin kalbinde derin bir yara açmıştır. Tarih bilinciyle vatanına sahip çıkan milletimiz, yurdumuzun dört bir yanından Sarıkamış’a giderek düşmana karşı mücadele eden kahraman şehitlerimizin hatırasını yaşatmaktadır. Bizlere barış, huzur ve mutluluk içerisinde yaşadığımız bir vatan bıraktıkları için aziz şehitlerimize minnettarız.

Bu düşüncelerle bu güzel yurdu bize armağan eden Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı