Elazığ ve Malatya’ya Gönderilen Yardım Tırı Uğurlandı

Elazığ ve Malatya’ya Gönderilen Yardım Tırı Uğurlandı
27 Ocak 2020 17:22 | Son Güncellenme: 28 Ocak 2020 19:16

Vali Aziz Yıldırım, 24.01.2020 tarihinde Elazığ ili Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından başlatılan ayni bağış yardım kampanyası çerçevesinde AFAD koordinasyonunda, Tekirdağ Valiliği ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından kabul edilen ayni bağışların yüklendiği yardım tırını Elazığ’a uğurladı.

Uğurlamada konuşan Vali Yıldırım; “Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yakın ve akrabalarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Tekirdağ’dan Elazığ ve Malatya’daki vatandaşlarımıza bir miktar yardım malzemesi göndereceğiz. Vatandaşlarımız ve kurumlarımız Elazığlı ve Malatyalı vatandaşlarımızın yanındadır. Bir kardeş elde Tekirdağ’dan Elazığ’a, Malatya’ya uzanıyor. “ dedi.

Uğurlamaya Vali Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Osman Kılıç, AFAD Müdürü Recep Erol, Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, Emniyet Müdür yardımcısı Aykut Efe, J.kom. Osman Kılıç, Bşb daire başkanları katıldı.