Hisarcıklıoğlu Trakya’da

Hisarcıklıoğlu Trakya’da
19 Aralık 2019 16:48

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu, çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve UMAT Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. Genel Kurulu’na katılmak üzere Trakya’ya geldi. M.RifatHisarcıklıoğlu’nu Çorlu Atatürk Havalimanı’nda Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Trakya Oda/Borsa Başkanları, Kadın ve Genç Girişimciler karşıladı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve UMAT Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş. Genel Kurulu’na katılmak üzere geldiği Keşan’da, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti. Helvacıoğlu ile TOBB’da başarılı çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, belediye başkanlığı görevinde başarılar diledi.
Belediye ziyaretinin ardından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, meclis üyeleri ile bir araya geldi. Hisarcıklıoğlu, Edirne’de kadın ve genç girişimcilerin çok aktif olduğuna dikkat çekerek, girişimcilere teşekkür etti.
Keşan’ın tarım, turizm ve ticaretin merkezi olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Keşan bir kavşak noktası. Buradaki pazar adeta açık hava pazar merkezi gibi görev yapmakta. Yunanistan’dan gelenler alışveriş yapıyor. Bu kapsamda Trakya’daki oda ve borsalarla beraber İpsala Sınır Kapısı’nı modern bir hale getireceğiz. Bugün bunun için buradayız” dedi.
Keşan TSO ziyareti sonrasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu, Keşan Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek, meclis üyeleri ile görüştü. Hisarcıklıoğlu, Keşan ve çevresinin bereketli topraklara sahip olduğunu belirterek, “Hamzadere Barajı bittikten sonra yaklaşık 350 bin dönümlük arazi sulanmaya başlayacak, buranın zenginliğini ve verimliliğini artıracak.” diye konuştu. Hisarcıklıoğlu, ilçede 70 bin ton kapasiteli lisanslı depo kurulması yönündeki çalışmalarının devam ettiğini söyledi.Hisarcıklıoğlu son olarakta, İpsala Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin ve meclis üyeleri ile görüştü.