İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan’dan yarıyıl tatili mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan’dan yarıyıl tatili mesajı
17 Ocak 2020 17:39 | Son Güncellenme: 17 Ocak 2020 17:40

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, yarıyıl mesajı yayınladı.
9 Eylül 2019 tarihinde başladığımız 2019-2020 eğitim-öğretim yılının 1’inci kanaat dönemi, ilimizde 10.671 öğretmenimizle hizmet verdiğimiz 433’ü resmî 152’si özel olmak üzere toplam 585 okulumuzda eğitim öğretim gören 186.374 öğrencimizin heyecanla bekledikleri karnelerini almasıyla sona erecek.

Kıymetli Velilerimiz,

En değerli servetimiz olan göz aydınlığımız çocuklarımızın karne notları ne olursa olsun onların her zaman yanında olduğumuzu ve onları her zaman sevdiğimizi hissettirmeliyiz. Her çocuk özeldir ve farklı bireysel özelliklere ve kişiliğe sahiptir. Eğitimde başarının kriterlerinden biri de ailelerin eğitime verdiği önem; okul, öğretmen ve yöneticilerine duyduğu güvendir. Bizler bu güvenle yarınlarımızın aydınlığı, değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamak için sevgimizi, şefkatimizi ve emeğimizi esirgemeden çalışmaktayız. Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımıza verebileceğimiz en değerli hediyenin ilgi ve zaman olduğundan hareketle tatilde birlikte vakit geçirmek, sinemaya gitmek, birlikte yemek hazırlamak, boyama yapmak, beraber kitap okumak, tiyatroya gitmek, alışverişe birlikte çıkmak, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklere katılmak onlara büyük mutluluk yaşatacaktır.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Öğrencilerimize, ihtiyaç duydukları becerileri kazandırmanın yanında, onları değerlerimizle donanımlı kılmak için gösterdiğiniz çabadan dolayı sizleri kutluyorum. Sizlerle birlikte eğitim ortamlarımızın niteliğini artırarak her geçen gün daha iyiye ulaşmayı hedefliyoruz. Sürekli değişen, değişim hızının katlanarak arttığı bir dünyada çocuklarımızın gelişimini ve öğrenmelerini sağlamak için var gücümüzle hep beraber çalışmaya devam edeceğiz.

Eğitim sistemi, siz değerli öğretmenlerimizin omuzlarında yükselir ve hiçbir eğitim sistemi öğretmeninin niteliğini aşamaz. Bu bilinçle dönem boyunca göstermiş olduğunuz gayretlerden, yaptığınız fedakârlıklardan, ortaya koymuş olduğunuz güzel çalışmalardan, öğrencilerimizin eğitim hayatına rehberlik ediyor olmanızdan, öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek adına gösterdiğiniz çabadan dolayı sizleri tebrik ediyoruz. Sizlerin gayretiyle 1’inci kanaat döneminde elde ettiğimiz başarıları geçmişten geleceğe köprüler kurarak 2’inci kanaat döneminde taçlandırmanın gayreti içinde olacağız.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Karne heyecanınıza yürekten katılıyor, ben de sizlerle beraber aynı heyecanı yaşıyorum. Sizlerin başarısı, bizim için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Başarınız başarımız, mutluluğunuz mutluluğumuzdur. Geleceğimiz adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Emek harcayarak yapılan çalışmalar sizleri başarıya ulaştıracaktır. Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Hak ettiğiniz tatil döneminde; öncelikle dinlenmenizi, bol bol kitap okumanızı, aileniz ve arkadaşlarınızla nitelikli zamanlar geçirmenizi, sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel etkinliklere katılmanızı, müze ve tarihi mekân gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerle kendinizi geliştirmenizi öneririm. Yarıyıl tatilinizi en iyi şekilde değerlendirerek, ikinci eğitim-öğretim dönemini dinlenmiş ve motive olmuş bir şekilde 3 Şubat 2020 Pazartesi günü karşılayacağınıza inanıyorum.

2019-2020 eğitim-öğretim yılının 1’inci kanaat dönemini geride bırakırken bu süreçte emeği geçen öğretmenlerimizi, yöneticilerimizi, velilerimizi, öğrencilerimizi ve eğitim camiasında görev alan tüm personelimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, gayretli çalışmalarının devamını diliyorum. Sağlık ve mutluluk dolu bir yarıyıl tatili geçirmenizi dileyerek saygılarımı sunuyorum.

Ersan ULUSAN
İl Millî Eğitim Müdürü