İYİ PARTİ’DEN ELAZIĞ VE MALATYA’YA KARDEŞLİK ELİ

İYİ PARTİ’DEN ELAZIĞ VE MALATYA’YA KARDEŞLİK ELİ
28 Ocak 2020 18:14

-İLK YARDIM İYİ PARTİ’DEN

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı Elazığ ve Malatya’da yaşanan 6.8’lik öldürücü ve yıkıcı depremin ardından hızlı bir şekilde koordine olarak Tekirdağ’dan deprem bölgesine ilk yardım ulaştıranlardan oldu. Parti binasının içi battaniye ve gıda maddeleri ile doldu. Tırlara yüklenen malzemeler deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

ÜYELERİNE ÇAĞRI YAPTI PARTİ YARDIM MALZEMELERİ İLE DOLDU

İYİ Parti Tekirdağ İl Teşkilatı Elazığ ve Malatya’da yaşanan 6.8’lik depremin ardından hızlı bir şekilde koordine olarak giyim gıda maddesi gönderdi. Depremin ilk dakikalarından itibaren başta üyelerine SMS ve internet yolu ile duyuru yapan parti teşkilatı, kısa sürede çağrısına yanıt buldu. Gece saatlerinde partinin koridorları battaniye ve gıda maddeleri ile doldu. Parti yöneticileri evlerinden gelerek toplanan yardımları il başkanlığında tasnif etti.

KURUMLARDAN ÖNCE YARDIM GÖNDERDİLER

Kısa sürede toplanan malzemeler gece saatlerinde bir tıra yüklenerek deprem bölgesine yola çıktı. Yardım tırını İl Başkanı Sertaç Alkaya, Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı ve partililer uğurladı.

İL BAŞKANINDAN TEKİRDAĞLILARA YARDIM TEŞEKKÜRÜ

Yardımlar için teşekkür eden İl Başkanı Alkaya, “Yardım malzemelerinin kısa sürede toplanıp deprem bölgesine gönderilmesi ile ilgili başta parti teşkilatımın bütün cefakar ve vefakar üyelerine teşekkür ederim. Tekirdağ’ımızın partili partisiz bütün iyiliksever halkına da teşekkür ediyorum. Yardım çağrımızı duyan partimizden dahi olmayan başka partili arkadaşlarımız bile elinde kolilerle geldi. Bugün Elazığ’ın başına gelen yarın bizlerin başına gelebilir. Soğuk kış gününde kardeşlerimizin yanında olmak istedik. Acil olarak yardım tırımızı hızlıca yolladık. Yardımlarımız artarak devam edecek” dedi.