Kaymakam Güler Başkanlığında 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Başı Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Kaymakam Güler Başkanlığında 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Başı Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
26 Eylül 2022 20:22

2022-2023 eğitim-öğretim yılı hazırlıkları çerçevesinde ortaöğretim müdürleri ile birlikte değerlendirme toplantısı, Kaymakamımız Mustafa GÜLER başkanlığında yapıldı.

Toplantıya Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt YÜKSEL, Başkan Yardımcısı Sabri ÇINAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir ATİLLA, Şube Müdürü Melek YAŞAR ve ortaöğretim okul müdürleri katıldı.

Kaymakam GÜLER; “Öncelikle hepinize hayırlı sabahlar diliyorum. Eğitim bizim en öncelikli meselemiz, eğitim konusu sadece Milli Eğitimin değil hepimizin meselesidir. Çünkü Evlatlarımızı geleceğe iyi, donanımlı hazırlayamazsak biz kaybederiz. Çocuklarımızı ahlaklı, donanımlı ve iyi bir insan olarak yetiştirmemiz lazım. Her Kaymakamın her okul müdürünün her öğretmenin asli meselesi budur.

Sosyal medyanın olumsuz etkilerinden evlatlarımızı korumalıyız. İnternet ortamında ciddi şekilde olumsuz etkilenmektedirler. Bu nedenle sosyal medyadaki bilgi kirliliğinden arınmaları adına doğru bilgileri kendilerine aşılamalıyız. Okullarda öğretmenlerimizin çocuklara dokunuşu istikametlerini değiştirir. Öğretmenlerimizin sınıflardaki çocukların durumlarını iyi analiz edip, değerlendirmeleri gerekir. Devletimizin imkanları çok fazla. Sosyal Devlet olmanın gereği, sıkıntıları olan çocukların ve ailelerinin tespiti halinde gereken her türlü yardımı yapacağız.

Okul müdürlerini çok önemsiyorum. Okul müdürleri bir ordunun komutanı gibidir. Başarı veya başarısızlık okul müdürünün elindedir. Çocuklarımız ortaöğretime kadar problemli bir şekilde gelmiş olabilir. Sizin evlatlarımız üzerindeki müdahaleleriniz bu nedenle çok önemlidir.

Maddi olarak her türlü desteğe Belediye Başkanımız da hazır.

Bu zamana kadar güzel projeler gerçekleştirilmiş. Bundan sonrada başarılı projelere devam edeceğiz. Böylece öğrencilerimiz vatanına, milletine ve ailesine daha hayırlı evlatlar olurlar. Şimdiye kadar yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah 2022-2023 eğitim-öğretim yılında da başarılı çalışmalarınız devam edecektir. Her Pazartesi bir okulumuzun Bayrak Törenine katılacağım. Orada her okulumuzun durumunu yakından takip etmiş olacağız. Bu programda öğretmenlerimizle iletişim halinde bulunarak, süreci beraber değerlendireceğiz. “ dedi.

Eğitim öneminin sıklıkla bahsedildiği toplantıda eksiklerin giderilmesi ve başarılı çalışmaların artırılmasına yönelik çalışmalar ile ilgili gerekli notlar alınarak çekilen hatıra fotoğrafı ile toplantıya son verildi.