Mekke’nin Fethi kutlandı

Mekke’nin Fethi kutlandı
1 Ocak 2020 17:13

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Çorlu ĺŞubesi, her yıl 31 Aralık akşamı olduğu gibi önceki akşam da 600 noktada olduğu gibi Çorlu’da da “İnsanlığı Bir İnşirah” temalı Mekke’nin Fethi programını gerçekleştirdi.

Mekke’nin Fethi’nin 1389’uncu yıldönümü nedeniyle Çorlu’da düzenlenen programlara katılan coşkulu kalabalıklar salonu doldurdu. AGD Çorlu ilçe Başkanı İbrahim inci, ve yöneticilerin ev sahipliği yaptığı Çorlu Halkeğitim Merkezindeki programa aralarında SP Tekirdağ İl Başkanı Feti Pehlivan, AGD Tekirdağ il Başkanı Olcay Sercan, SP Çorlu ilçe Başkanı Aytuğ Aslan, SP Ergene ilçe Başkanı Satılmış Düzgün’ün de aralarında bulunduğu davetliler ve vatandaşlar katıldı. Kur’an tilavesi ile başlayan Mekke’nin Fethi programında; şiir dinletisi, ezgi, ilahi ve marşlar, sinevizyon gösterileri yer aldı,Mehter marşları, semazen gösterisi ve tüm mazlumlar için dua edildi.
82 milyon Türkiye, 1 milyar 800 milyon tüm dünya Müslümanları ile kardeşler topluluğu olduklarını, Müslüman olsun ya da olmasın tüm insanlara faydalı olmaya çalıştıklarını belirten AGD Çorlu ilçe Başkanı Ibrahim İnci , “Biz inanıyoruz ki, ‘insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ Müslüman olsun ya da olmasın komşularımız açken tok yatmaktan ar eden bir toplulukuz” dedi.

Ilahiyatçı Eğitimci Müsider Genel Başkanı Arslan Ateş de etkili bir coşkulu bir konuşma yaptı. ‘Alternatif yılbaşı değil, Mekke’nin fethini kutluyoruz’ diyen Ateş, özetle şöyle şunları söyledi: “Mekke’nin fethi ile Allah’ın evi putlardan temizlendi. Ordusunun içinde cennetle müjdelenenlerin olduğu fethi konuşuyoruz. Tarih boyunca en mübarek olan Mekke’nin fethini kutluyoruz. Biz sadece kutlamıyoruz, aynı zamanda bu fethi yaşıyoruz. Bu duruş, çok mukaddes bir duruştur. Bizim davamız batılın karşısında Hakk’ın duruşudur. Elif gibi olarak kıyamete kadar bu duruşu sergilemeliyiz. Dünyanın her yerinde kan, gözyaşı ve zulüm var. Bir avuç maden, petrol için milyonlarca çocuk anne-babasız bırakılıyor. Fetih Kur’andan, savaş ise kandan beslenir.”