“ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLAR FELSEFEYLE TANIŞIYOR: EĞİTİCİ EĞİTİMİ” TAMAMLANDI

“ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLAR FELSEFEYLE TANIŞIYOR: EĞİTİCİ EĞİTİMİ” TAMAMLANDI
7 Şubat 2020 17:44

Trakya Kalkınma Ajansı 2019 Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen, Tekirdağ Bilim ve Sanat Merkezi ile Tekirdağ Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin ortaklığı ile düzenlenen “Özel Yetenekli Çocuklar Felsefeyle tanışıyor: Eğitici Eğitimi” konulu projenin eğitimleri tamamlanmıştır.
15-16 Ocak 2020 ve 4-5-6/02/2020 tarihlerinde Tekirdağ Rehberlik ve Araştırma Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitime katılan öğretmenler 35 saatlik eğitimin sonunda mesleki donanımlarını arttırmışlar ve yeni bir perspektif kazanmışlardır. Eğitime katılan öğretmenler, çalıştıkları okullarda kendi branslarında ihtiyaç duydukları düsünce yöntemlerini kullanarak özel yetenekli ögrencilerin yetenek alanlarının belirlenmesi ve ilgilerinin ölçülmesini saglayarak daha saglıklı yönlendirmeler yapacaklar ve özel yetenekli bireylerin kendilerine, ailelerine, ülkemize ve dünyamıza yararlı çalısmalar yapacak bireyler haline gelmelerini saglayacaklardır.
Eğitim uzmanı Onur BAKIR’a teşekkür belgesi Tekirdağ Rehberlik ve Araştırma Merkezi Kurum Müdürü Dinçer DÖNMEZ tarafından, katılımcılara belgeleri ise Tekirdağ Bilim ve Sanat Merkezi Kurum Müdür Vekili Güner Evren tarafından takdim edilmiştir.