Prof. Dr. Kamil Aydın Uluslararası ve Bölgesel Gerçekler Konusunu Anlattı

Prof. Dr. Kamil Aydın Uluslararası ve Bölgesel Gerçekler Konusunu Anlattı
24 Aralık 2019 18:26 | Son Güncellenme: 24 Aralık 2019 18:39

MHP Genel Başkan yardımcısı Erzurum milletvekili Prof. DR. Kamil Aydın Bulgaristan da meydana gelen olayların sene-i devriyesi sebebiyle Bulgaristan’a giderken Tekirdağ NKÜ salonda MHP il-ilçe belediye meclisi üyeleri, teşkilat mensupları, akademisyenlerin katıldığı toplantıda bir konuşma yaptı.

Konuşmasında Türkiye’nin g.doğusunda oynanan oyunları, büyük İsrail ve kürt devleti konusunda ABD desteği ile PKK / PYD ye destek vererek kurulmak istenen bu oyunların bozulması için Türkiye devletinin güçlü karşı çıkmasıyla bozulduğunu, son günlerde Akdeniz de oynanmak istenen ve G.kıbrıslı Rumlar, İsrail, Yunanistan ve Mısır’ın da içinde olduğu Akdeniz de Libyanın ve Türkiyenin menfaatlerinin çiğneneceği bir oluşuma Türkiyenin Libya ile yaptığı mütabakat ile son verildi. Libya ile anlaşmamız tamamen yasal zeminde menfaatlerin olduğu bir anlaşmadır.dedi.

Prof. Dr. Kamil Aydın program sonrası teşkilatlar, öğrenciler ve Erzurumlu hemşerileriyle hatıra fotoğrafları çektirdi. Son söz olarak da Cumhur ittifakında MHP nin dik duruşu ile Türkiye’nin menfaatlerini korumaya devam edeceğiz.dedi.

Toplantıya MHP il başkanı İlker Yücel, S.paşa ilçe başkanı Kürşat Sungur, ülkü ocakları başkanı Hüseyin Üretürk, MHP eski milletvekili Bülent Belen, Çerkezköy ilçe başkanı Koray Önsel ve belediye meclisi üyeleri katıldılar.

Programın tamamı videodan izleyebilirsiniz;