PTT ÇALIŞIR HAYAT DEĞİŞİR

PTT ÇALIŞIR HAYAT DEĞİŞİR
8 Ocak 2020 16:49 | Son Güncellenme: 8 Ocak 2020 16:54

 

 

Tekirdağ PTT Başmüdür YardımcısıHalil ALP tarafından yapılan açıklamada; Gelişen değişen Türkiye’nin Yenilenen PTT’sinde müşteri memnuniyetini ön plana alarak müşteri beklentilerini de karşılayarak rekabete dayalı Posta, Banka, Kargo, Lojistik ve E-Ticaret alanlarında yeni hizmetler sunmaya devam etmektedir. Her yıl değişim dönüşüm içerisinde olan PTT müşterilerine Dini bayramlar ve yılbaşı ile anneler, babalar, sevgililer, öğretmenler günü ve PTT’nin kuruluş yıldönümü olan 23 Ekim gününden önceki 5 iş günü içinde postaya verilen yurtiçi ApsKurye ve Posta Kargolarında indirim uygulanır.

PTT Kargo’da ‘Bölgesel Kampanya’. Kapsamında ilimiz ve çevresinin en önemli ürünlerinden ceviz-zeytin( zeytin-zeytin mamulleri) üzüm(üzüm-üzüm mamulleri) ve pirinç bulunan gönderilere 01.11.2019-01.03.2020 tarihleri arasında %30 indirim sağlanacaktır. Yurt dışı kargolarda ise PTT’nin yurtdışı gönderim hizmeti olan TURPEX ile engeç 2-4 işgününde teslimler sağlanmaktadır.

Şirketimizin Sosyal Sorumluluk projesi “Kitap kampanyası” içeriğinde Tek kitap olan kargo gönderimlerde 3,50 TL’den başlayan fiyatlarla Ülkenin her noktasına hizmet sağlanmaktadır.

Ülkemizin 4. Büyük operatörü olma hedefimizle yola çıktığımız PTTCELL de 1 GB+500 DK+500 SMS=20 TL faturasız ve 2 GB+500 DK+500 SMS=22 TL faturalı kampanyalarımız mevcuttur.

Ayrıca E-PTT AVM ile E-Ticaret sektöründe yeralan Şirketimiz, İlimize ait özel ve yöresel tatlımız Hayrabolu Peynir Tatlımızı da Tekirdağ Posta Pazarı adı ile E-PTT AVM’desunarak İlimize verdiği önemi de göstermektedir.

PTT Sigorta ile BES’e indirimli aylık 90 TL ücret ile katılım sağlanmaktadır. BES te %25 devlet katkısı bulunmaktadır. Ayrıca zorunlu deprem sigortası (Dask), Sağlık, Konut ve Hayat sigortaları da indirimli olarak PTT Merkezlerinde yapılmaktadır.

Yine Şirketimiz,  Kişisel Pul hizmeti ile müşterilerimizin kendi fotoğraflarını pula dönüştürerek yakınlarına gönderecekleri tebrik, posta gönderilerinde ücretlendirmede kullanılmak üzerecüzi miktarlarda başlayan fiyatlar ile sevdiklerine kavuşturmaktadır.Sizin vereceğiniz bir fotoğraf ile törenlerinizde, yıldönümlerinizde size özel Kişisel Pul yaptırabilirsiniz. Bu arkadaşlarınızı yıllar sonra bile hatırlamanıza ve kendinizi özel hissetmenize aracı olurken size prestij kazandıran bir özelliğiniz olacaktır.

PTT A.Ş. olarak yeni bir hizmetimiz olan 3. Kişilere anlaşmalı olduğumuz bankalar aracılığıyla uygun faiz oranlarıyla İhtiyaç kredileri sunulmaktadır.

PTT ‘den para gönderip, almakta; Ucuz, Hızlı ve Güvenli. Kimliğinizle beraber en yakın PTT işyerlerinden Posta Çeki Hesabınızı açtırın bu hesapla hem yıllık aidat gibi ücretler ödemeyin hem de Tekirdağ’da 100 den fazla ATM ve İşyerleri ile kolay ve güvenli işlem yapın.

PTT de tüm banka, kişi ve kurum hesaplarına ucuz ve hızlı para transferleri ile fitre ve zekâtlarınız için on-line hızlı para gönderme sistemi bulunmaktadır. Yurtdışı para transferlerinde ise Western Union ve Upt gibi gönderim hizmetleri bulunmaktadır.

Yine ayrıca Gelir İdaresi Başkanlığı ile imzalanan protokol kapsamında 60 adet Ana Vergi ile 72 adet Yapılandırma Vergisi tahsilatı, Emlak Vergisi dahil birçok vergi ödemesi, Tapu harçları, kimlik ve pasaport harçları, MTV, trafik cezası gibi 400 ü geçen hizmet çeşidini tek bir çatıda toplayan PTT merkezleri, siz değerli vatandaşlarımızı söz konusu hizmetlerimizi en ucuz ve en hızlı şekilde 59 işyeri ile hizmet vermekte, her geçen gün yeni işyerleri açarak hizmetlerimizi müşterilerimizin ihtiyaçlarının olduğu her yerde ayağına götürmekteyiz.

Bu vesile ile 2020 yılının Ülkemize ve tüm vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi dileklerimizle herkesi güler yüzlü PTT İşyerlerimize bekler herkesin işlerinde başarılı olmasını temenni eder sizlere hizmet etmekten büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isterim.

Halil ALP

Tekirdağ PTT Başmüdür Yardımcısı