Saray İlçemizde 24 Derslikli İlkokul Yapılmasına Dair Protokol İmzalandı

Saray İlçemizde 24 Derslikli İlkokul Yapılmasına Dair Protokol İmzalandı
25 Kasım 2022 18:50

Yüzde 51’i hayırsever iş insanı Zeki Algur geri kalan kısmı devlet bütçesinden karşılanacak ilkokulun yaptırılmasına dair protokol, Vali Aziz Yıldırım, Saray Kaymakamı Adem Ünal, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Kaan Sinan Tohumcu ve İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan tarafından Valilik Toplantı Salonu’nda imzalandı.

Toplantıda konuşan Vali Yıldırım; “İlkokulumuzun yapımı için elini taşın altına koyanlardan Allah razı olsun. Yeni yapılacak okulumuzda geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz eğitim alacak. Buralarda eğitim alan öğrencilerimiz belki gelecekte bizim şuan vermiş olduğumuz hizmetleri verecek, belki de kimileri daha da iyi hizmetler verecek. Herşey geleceğimiz olan çocuklarımız için, herşey ülkemiz ve milletimiz için. Tekrardan bu protokolün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”  dedi.

Vali Yıldırım’ın konuşmasının ardından protokol imzalandı.

Saray ilçesi, Yeni Mahalle’de, 10.113,00 m2 yüz ölçümlü taşınmaz üzerine yapılacak 24 derslikli ilkokulda; fen dersliği,  görsel sanatlar dersliği, beden eğitimi salonu, çok amaçlı salon, kütüphane, destek eğitim odası, okul aile birliği odası, rehberlik odası, öğretmenler odası, zümre öğretmenler odası ve idari odalar yer alacak.