Sezayi Çetin’den Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Sezayi Çetin’den Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
10 Ocak 2020 12:06

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, “AK Partimizin, ülkemizi, muasır medeniyetler seviyesine çıkarma hedefinde, iktidara geldiği yıldan itibaren kalkınma hamlelerimizi vatandaşlarımıza aktaran gazetecilerimizin gününü kutluyorum” dedi.

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çetin mesajında; Kamuoyunun tarafsız ve doğru bilgilendirilmesinde ve demokratik yapının sürdürülmesinde basın mensuplarının hayati öneme sahip olduğuna vurgu yaptı.

Süleymanpaşa İlçe Başkanı Çetin, AK Parti’nin iktidara geldiği yıldan itibaren ülkemizde başlattığı kalkınma hamlesini vatandaşlara aktaran basın mensuplarının toplumsal kalkınma ve gelişmeye yardımcı olduğunu belirterek, ” Ülkemizin ve özelde Tekirdağ’ımızın sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktaran, önerileriyle toplumsal bilinç oluşturan, vatandaşlarımızın gören gözü, işiten kulağı olan gazetecilerimizin görevlerini yaparken gösterdikleri fedakarlık ve gayretlerini takdirle karşılıyorum.” dedi.

Basın camiasında doğru ve tarafsız habercilik anlayışı ilkesinin önemine değinen Sezayi Çetin, “Basın mensuplarımızın, meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme görevini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyorum. Bu vesileyle dünyanın dört bir yanında zor şartlar altında doğru, tarafsız ve etik değerlere bağlı habercilik görevini gerçekleştirerek vatandaşların haber alma hakkını her koşulda gerçekleştiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” diye konuştu.