Soğuk Havada Kimseyi Kimsesiz Bırakmıyoruz

Soğuk Havada Kimseyi Kimsesiz Bırakmıyoruz
21 Ocak 2020 17:37

Soğuk Havada Kimseyi Kimsesiz Bırakmıyoruz
Çorlu Belediyesi Zabıta ekipleri, soğuk kış mevsiminde dışarıda yaşamak zorunda kalan ihtiyaç sahibi vatandaşlara sahip çıkıyor.
Sokakta yaşayan evsiz vatandaşları donma tehlikesine karşı korumak için harekete geçen Çorlu Belediyesi Zabıta ekipleri, psikolojik, ekonomik veya sosyal durumundan dolayı belirli bir ikamet yeri olmayan ve kış aylarında sokakta kalan veya terk edilmiş mekânlarda yaşayan vatandaşları, barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için pansiyonlara yerleştirmeye devam ediyor. Zabıta ekipleri ayrıca sokakta kalan vatandaşların sağlık durumları iyi olmadığı takdirde sağlık birimleriyle irtibata geçip bu vatandaşların hastanede tedavi edilmesine vesile oluyor.
Etkisini iyice hissettiren ve geceleri eksi derecelere düşen soğuk hava nedeniyle Çorlu genelinde sokakta kalanların mağdur olmaması için gerçekleştirilen çalışmalara değinen Başkan Sarıkurt, “Soğuk kış günlerinde kentimizde yaşayan hiç kimsenin dışarıda yardıma muhtaç kalmaması en büyük arzumuz. Bu nedenle kentimizde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için el ele verdik. Bu soğuk havada kimseyi kimsesiz bırakmıyoruz.
Sokakları ve metruk yapıları mesken edinen evsiz ve kimsesiz vatandaşlarımızın soğuk kış günlerinde mağduriyetlerini giderebilmek için otel ve pansiyon işletmecilerimiz ile başlattığımız çalışma kapsamında vatandaşlarımızı otel ve pansiyonlarda ağırlıyoruz. Bu konuda bize destek olan işletmecilerimize çok teşekkür ediyorum.
Muhtaç olanlara yardım eli uzatabilmek için bu konuda siz değerli vatandaşlarımızın da desteğine ihtiyacımız var. Gelin, el birliğiyle bu şehirde, bu soğuk havada kimseyi kimsesiz bırakmayalım. Mağdur olan vatandaşlarımıza ulaşabilmemiz için Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile 0282 684 76 65 numaralı telefon aracılığıyla iletişime geçerek destek olalım.” dedi.