Sosyal medyadan sosyal meydana

Sosyal medyadan sosyal meydana
18 Ocak 2020 18:46 | Son Güncellenme: 18 Ocak 2020 18:47

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 81 ilde hayata geçirilen “Sosyal Medyadan Sosyal Meydana” projesi kapsamında Çorlu ilçemizde çeşitli etkinlikler düzenlendi.Proje kapsamında Çorlu Gençlik Merkezi olarak Trend Arena AVM Etkinlik alanında bir araya gelerek, cep telefonlarını bir kenara bırakarak, çocuk ve gençlerimizin sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere katılma şansını yarattık. Gönüllülük Kulübü üye gençlerimizinde katılımı ile 13.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde Akıl ve Zeka Oyunları, Resim Boyama, Eğitsel Oyunlar ve Yüz boyama rekreatif etkinliklerine katılan çocuk ve gençlerimiz duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Sosyal Medyadan bu tarz etkinlikler ile ayrı kalarak boş ve serbet zamanlarında gençlik merkezimizide kullanacaklarını ilettiler.

Kırmızı yelekli gençlik liderleri önderliğinde mavi yelekli gönüllü gençlerimizden Furkan DOKGÖZ ve Abdussamed UZUN’un bu faaliyetlerin toplumsal farkındalığı sağlamak adına, çocuklarda bilişsel katkılar oluşturmak ve kendilerininde bu etkinliklerden sosyal yararlılık görmesinden mutlu olduklarını dile getirdiler. Ayrıca bu durum sosyalleşme ve iletişim kurma becerilerimizi ön plana çıkarıp, böylece sosyalleşen çocuklar için bir etkinlik haline gelip kişisel yönde becerilerini göstermiş oldular.

Gençlik Merkezi adına konuşan Kurum Müdürü Hidayet GÖKTAÇ ise tüm amaçlarının çocuk ve gençlerin serbest zamanlarında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlenerek topluma duyarlı, üreten ve sorgulayan bireyler olmaları gerektiğini düşünerek bu etkinliği organize ettiklerini , çocuk ve gençlerimizi merkezimize davet ettiğini dile getirdi.