SOYKIRLI’ DAN MUHTEŞEM PERFORMANS

SOYKIRLI’ DAN MUHTEŞEM PERFORMANS
3 Şubat 2020 20:39

10 Parmağında, 10 Marifet Bu Olsa Gerek..!

Sağlık Camiasından yakinen tanıdığımız Zafer SOYKIRLI, Spor Alanındaki başarıları ve örnek kişiliğinin yanı sıra, akışkan Türkçesi, etkili diksiyonu, etkili iletişimi ve ekran karşısındaki rahatlığı ile gerçekleştirdiği sağlık alanındaki Televizyon proğramcılığı, etkili sunumları ile üst düzey protokol sunuculuğundan sonra, dün akşam gerçekleştirdiği tiyatral yeteneği ile hem sevenlerini, biz medya mensuplarını, hem de tüm sanat severleri bir kez daha şaşırtmanın yanı sıra, bütün izleyenlerin takdirini topladı.

Toplumun tüm kesimine her zaman ve her şartta yardım ederek gönüllerde taht kuran ve bu yönüyle de taraflı tarafsız her kesimin takdirini toplayan Soykırlı, tiyatro oyunculuğunda da ne kadar yetenekli ve sanatsal tarafının da ne denli gelişmiş olduğunu, sosyal medya üzerinden canlı yayını izleyenlere ve Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezini hınca hınç dolduran seyircilere gösterdi.

Süleymanpaşa Belediyesi Şubat 2020 Kültür Sanat Etkinlikleri Kapsamında, 2 Şubat Akşamı Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde geçmişten günümüze gelen birbirinden güzel kıyafetlerin sergilendiği Aşk-ı Zarafet Müzikal Defile ‘ de, Geleneksel Kız İsteme Töreninde, kızı isteyen Rumeli uyruklu erkek tarafının sözü geçen Aile Büyüğü rolünü şiveyi de mükemmel oturtarak, çok güzel bir tiyatral sunum sergiledi. Kız isteme töreni esnasında salondaki seyirciler içtenlikle gülümsediler, kahkaha attılar ve alkışlayarak memnuniyetlerini gösterdiler.

Tiyatral kız isteme töreni öncesinde Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı hocaları da olan Özata çiftinin verdiği muhteşem konser seyircilerin büyük beğenisini topladı. Özellikle eski dönemdeki kız isteme törenindeki kıyafetlerin ve geleneklerin tiyatral olarak gösterimi sonrasında, birbirinden güzel, birbirinden özel, birbirinden harkulade kıyafetlerin sergilendiği başarılı tasarımcı Minnet CABBAR’ ın defilesine geçildi. Seyircilerin adeta büyülendiği defile, mankenlerin muhteşem kıyafetleri sergilemesi, kapanış konuşmaları, fotoğraf çekimi ve seyircilerin avuçları patlarcasına alkışları ile son buldu.

Etkinlik sonrasında Soykırlı “Öncelikle böyle özel bir organizasyona şahsımı oyuncu olarak davet eden, bilgi ve tecrübeleri ile üzerimizde çok büyük emeği olan Senem Batır Hocama çok teşekkür ederim. Aynı zamanda bu oyunun senaristi ve program organizatörü olan Senem Hocamız, hem oyunumuzun, hem de programın güzel icra edilmesi için çok çaba sarf etti, çok emek verdi.

Bütün gece çok etkili bir sunum yaparak adeta kıyafetlerin dile gelmesini sağlayan tiyatro arkadaşım Sayın Hayriye İnnab’a, rol arkadaşım Kıymetli Dostum Fikri Demir’e ve tiyatral oyundaki kıymetli kardeşlerime çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar rollerini çok iyi yaptı. Burada bir başarı varsa öncelikle Senem Hocamız ve Kıymetli Kardeşlerimindir. Sanata destek olunduğunda Tekirdağımızdan çok daha güzel şeylerin çıkacağı ve çok büyük başarıların elde edileceği aşikardır”dedi.

Yeni Haber Ailesi olarak bu güzel, etkili, başarılı organizasyonda en alt kademesinden, en üst kademesine kadar emeği geçenleri kutluyor, on parmağında on marifet olan ve her daim bizleri şasırtan Zafer Soykırlı’ yı, bu yönüyle de başarılı olması dolayısıyla tebrik ediyoruz.