SÜLEYMANPAŞA KAYMAKAMLIĞINDAN TÜTÜN TÜKETİMİNE KARŞI KESİN TEDBİR

SÜLEYMANPAŞA KAYMAKAMLIĞINDAN TÜTÜN TÜKETİMİNE KARŞI KESİN TEDBİR
18 Aralık 2019 17:43 | Son Güncellenme: 18 Aralık 2019 17:47

ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİN KATILIMI İLE DUMANSIZ HAVA SAHASI DENETİMLERİ
Yapılan yazılı açıklamada; Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından sekretaryası ve takibi yapılmakta olan “2018-2023 tütün kontrolü strateji belgesi ve eylem planı” ilgili paydaş kurumlar, üniversiteler, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarına kadar tüm paydaşların katkılarının alınması özen gösterilerek oluşturulmuştur. Bu çerçevede eylem planı ile belirlenen politikaların yerele yaygınlaştırılması, tütün ürünleri ile mücadele çalışmalarının başarıya ulaşması için gereken önemli bir faktördür.denildi.

Bu doğrultuda 17/12/2019 tarihinde saat 14:00 itibariyle Süleymanpaşa ilçesinde kaymakam Harun Kaya, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sümeyye Mercan, İlçe Emniyet Müdürü Koray Çakar, J.Kom. Tgm. Uğur Avcı, İlçe Müftülüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ufuk İşcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla, ilçe müftüsü Ayhan Okur, S.paşa Bel. Başk. Yrd. Hüseyin Uzunlar, s.paşa ilçe nüfus müdürü Veysel Aydoğdu ve İlçe Belediye Başkanlığı üst düzey yöneticilerinin katılımı ile yerel basın ve medya kuruluşları eşliğinde tütün denetim ekipleriyle beraber denetimler gerçekleştirildi.
Denetimlerin vatandaşların yoğun olarak kullandığı kafe, kafeterya, kahvehane, pastane ve lokanta gibi ikram sektörüne ait işletmelere yönelik olarak yapıldı.