TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA

TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA
10 Ocak 2020 12:03

Yapılan yazılı açıklamada; Sağlık Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen Protokol ve Uygulama Kılavuzu kapsamına göre Türkiye genelinde Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projeleri yürütülmektedir.

Örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki hijyen ve sanitasyon hizmetlerinin nitelikli olmasını sağlamak, sağlıklı beslenme ve hareketli hayatı geliştirmek için 2018-2019 eğitim-öğretim yılında resmi ve özel okullarda yapılan kontrol ve denetimler sonucunda 233 okul“Beyaz Bayrak” ,153 okul da “Okulda Beslenme Dostu “ sertifikası almaya hak kazanmıştır..

İlimizde yapılan denetimler sonucunda yeterli görülen okulların sertifika teslimlerinin yapılması amacıyla 08.01.2020 günü saat 10.00’da Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM’ın ve protokol üyelerinin katılımıyla tören düzenlenmiştir.

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM’ın katılımlarıyla düzenlenen programda, MüdürlüğümüzDiyetisyeniÖzlem YİRCİ konu ile ilgili sunum yapmış olup,İl Sağlık Müdürümüz Uzm.Dr.Cengiz BECERİR, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSANtarafından uygulamaların önemi hakkında konuşmaların yapıldığı etkinlikte Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Haci Bayram ZENGİN ve Başkan Yardımcımız Dr. Hülya BECERİR hazır bulunmuşlardır.

Program kapsamında, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlığı ve kronik hastalık yükünün azaltılması konusunda Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul programlarının İlimizde faaliyet gösteren tüm okullarda uygulanması gerektiği üzerinde durulmuştur.dedi.