TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ VE AK PARTİ MKYK ÜYESİ MUSTAFA YEL’İN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ VE AK PARTİ MKYK ÜYESİ MUSTAFA YEL’İN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
10 Ocak 2020 12:12

“Dünyanın birçok yerinde meydana gelen olaylardan haberdar olmamızı sağlayan gazeteciler, muhabirler kamuoyunu aydınlatma haberdar etme ve bilgilendirme amacıyla her gün onlarca tehlikeyi göze alarak haber peşinde koşmaktadırlar. Gazeteciler aynı zamanda demokrasinin gelişimini olgunlaşmasını, toplumsal bir denetim mekanizmasının oluşmasını da sağlarlar. Görevini, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren yazılı ve görsel basın, demokrasinin yerleşmesinde ve gelişmesinde en etkili araçlardan biridir.

Milletçe birlik, beraberlik, güven ve istikrarı korumak ve devam ettirmek, basın camiamızın önderliğinde hepimizin en önemli görevi olarak görmekteyim. Basın mensuplarımızın, her konuda yapıcı, toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve başarılı olacaklarına inancım tamdır.

Tekirdağ yerel yazılı ve görsel basınımız, doğru, tarafsız, ilkeli habercilik anlayışı ile yöneticiler ile halk arasında sağlıklı bir köprü kurarak, Tekirdağ’ımız adına güzel hizmet ve çalışmalar yapmaktadır.

Halkımızı doğru bilgilendirme ve kamuoyunu aydınlatma görevlerini fedakârca yerine getiren, milletin vicdanının sesi olan, başta Tekirdağ olmak üzere tüm yazılı ve görsel basın çalışanlarının, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en kalbi duygularla kutluyorum.

Görevlerini yaparken yaşamını yitiren basın mensubu emekçilerimizi bu önemli günde saygı, sevgi ve minnetle anıyor, tüm basınımızın değerli yönetici ve her kademede görev yapan çalışanlarına aile hayatlarında sağlık ve mutluluklar, çalışma yaşamlarında başarılar diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”