Tekirdağ TSO 2020 Yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi

Tekirdağ TSO 2020 Yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi
7 Şubat 2020 17:46

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası 2020Ocak ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı Hakan Şık başkanlığında, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Disiplin Kurulu Başkanı ve Komite Başkanlarının katılımıyla Tekirdağ TSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.Gerçekleşen meclis toplantısına Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve Belediye Başkan Yardımcıları katıldılar.
Toplantının açılış konuşmalarını yapan Meclis Başkanı Hakan Şık, “Değerli Meclis Üyeleri veKomite Başkanları 2020 yılının ilkmeclis toplantısına hoş geldiniz, sizleri şahsım ve Tekirdağ TSO Meclis Divanı adına saygıyla selamlıyor, meclis toplantımızı açıyorum. Sözlerimin hemen başında Elazığ depremi, çığ felaketi ve uçak kazasında yitirmiş olduğumuz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize de baş sağlığı diliyorum. Dileriz ki bir daha böylesine derin acılar yaşanmaz. Diğer yandan, aramızda bulunarak meclis toplantımıza katılan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve Belediye yöneticilerine meclisim adına memnuniyetimi belirtiyor ve hoş geldiniz diyorum. ”dedi.
Tekirdağ TSO Meclis Toplantısı; bir önceki meclis kararlarının imzalanması, yönetim kurulu faaliyet raporlarının okunması-müzakereye açılması-ibrası, 2019 Aralık ayı mizanı ile gelir-gider bütçesi fiili durum raporlarının okunması-müzakereye açılması-ibrası, 2020 yılı bilançosu, mizanı ve kesin hesap raporlarının görüşülmesi ve hesapları inceleme komisyonuna sevki sonrasında dilek ve temenniler kısmına geçildi.
Dilek ve temenniler kısmında Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, göreve geldikleri günden bu yana gerçekleştirdikleri ve yapılması planlanan proje ve hizmetlere ilişkin, Tekirdağ TSO meclis üyelerine sunum yaptı. Meclis toplantısında alınan karar gereği;SüleymanpaşaBelediyesi bundan sonraki meclis toplantılarına düzenli olarak üç ay da bir katılımda bulunacak.
Sunumların ardından Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, “Meclis toplantımıza hoş geldiniz, sizleri şahsım ve yönetim kurulu adına saygıyla selamlıyorum. 2020 yılı bizler için üzücü olaylarla başladı, Elazığ’da yaşadığımız deprem, çığ felaketi, uçak kazası bizleri ziyadesiyle üzdü. Bu vesileyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize de başsağlığı diliyor, yaralılara da acil şifalar temenni ediyorum. Rabbim, ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten ve kazadan korusun.” dedi. Günay, Süleymanpaşa Belediye Başkanı ve Yardımcıları’nın katılması ile çalıştay havasına dönen meclis toplantısında ‘Yat Limanı’ ile ilgili projenin içinde bulunan tehditlerin fırsata dönüştürülmesi gerektiğini belirtti ve ‘Ceynak Limanı’ ile ilgili yatırımıCüneyt Yüksel’e sorarak bilgi aldı. ‘Tekel Fabrika Arsası’nda yapılması planlanan projenin şehrin siluetini bozacak yüksek katlı binaların olmaması, bu arsaya aynı zamanda yapılması düşünülen AVM’ye de karşı olduklarını ifade etti.Bu projede daha önce yapılanmasını tamamlamış yan ve arka parsellerde bulunan vatandaşlarının haklarının gözetilmesigerektiğini de belirtti. Diğer yandan Dumansız Sanayi’nin geliştirilmesi, alt yapı hizmetleri ve plan değişiklikleri konusunda oda üyelerimizin yaşadığı sorun ve çözüm önerileri de konuşuldu.
Meslek odası olarak yerel yönetimlerle birlikte hareket etmenin şehrin menfaatine olduğunu her zaman vurguladıklarını söyleyen Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, “Bu ay ki meclis toplantımıza katılan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve Belediye Başkan Yardımcıları’na teşekkür ediyorum. Şehrimizi ve iş dünyasını ilgilendiren birçok konuda ve projede karşılıklı bilgi sahibi olduk. Üç ayda bir araya gelerek daha da perçinlenecek bu sinerjinin şehrimizin sosyal ve ekonomik hayatına olumlu yansımasını temenni ediyor, meclis toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.