Tekirdağ Yardımsevenler Derneği Kahvaltı ve Rozet töreni düzenledi

Tekirdağ Yardımsevenler Derneği Kahvaltı ve Rozet töreni düzenledi
15 Ocak 2020 18:13 | Son Güncellenme: 15 Ocak 2020 19:15

Türkiye Yardımsevenler Derneği Tekirdağ Şube yönetimi tarafından yardım amaçlı ve öğrenciler burs temini amacıyla düzenledikleri kahvaltıda Değirmenaltı Coffee House restorantında bir araya geldiler.
Kahvaltıda Tekirdağ Şube Başkanı Neslihan Gürcanlar yaptığı toplantıda iki çocuğu olan bir aileye yardımseverlerin desteğiyle ev kirası, eşya ve gerekli tüm ihtiyaçlarını temin ederek büyük destek sağladıklarını söyledi. Gürcanlar; “200 Tl lik öğrenci burslarımız devam etmektedir. Derneğimiz sizlerle çok güzel faaliyetlere imza atıyor. Küçük desteklerle büyük işler yapıyoruz. Bu yıl farklı bir faaliyete imza attık. Çevremizde ne kadar yardımsever arkadaşımız olduğunu her gün görüyoruz. İnsanlar inandıkları kişilere gerçekten büyük yardımlar yapıyorlar. Bizleri destekleyen basın mensuplarımıza da ayrıca teşekkür ederiz. Bizden yardım isteyen bir bayanın evinin tüm ihtiyaçlarını sağladık. Büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediye Başkanlarımızın da arkamızda olduğunu gördük. İstanbul’dan bize gelen telefon üzerine Tekirdağ’da yaşayan bir otizmli çocuk için harekete geçtik. Anne ve çocuğun ihtiyaçlarını sağladık. Elektrik ve su faturalarının ödenmesini sağladık. Süleymanpaşa Belediyesi de otizmli ve engelli çocuklara özel bir program varmış ona da kaydettirdik. Burslarımız da devam ediyor. 200 TL’ye çıkan burslarımızı devam ettirmeye çalışıyoruz. Hep birlikte desteklerimiz devam edecek. “dedi.
Konuşma sonrası rozet takma töreni düzenlendi. Törende Mahmup Erol, Aslı Erocak, Ayşe Cesur, Ayşe Negüzel, Emine Akdağ, Müzeyyen Akdağ’a rozet takıldı.
Kahavaltıya; Yardımsevenler Derneği Yönetim Kurulu Neslihan Gürcanlar, Nursen Erken, Muzaffer Alpdoğan, Sevil Çıkrıkçılı, Neşe Özen, Nuriye Kurt, Neşe Özer, Özlem Özen ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın eşi Gülseren Albayrak, Türk Kadınlar Birliği Başkanı Nural Ülker, Anneler Derneği Başkanı Şükriye Taşseten, Emekli Öğretmenler Derneği Başkanı Şahser Met, ÇYDD Tekirdağ Şube Başkanı Hayriye Mercanoğlu, Avukat Ayşe Kırkoyun, Nuray Köseoğlu, Edibe Akçakaya ile çok sayıda hayırsever ile dernek üyeleri katıldı.
https://www.youtube.com/watch?v=p4YAfJTqcTE