Tekirdağ’a 110 milyon TL’lik tarihi dev yatırım

Tekirdağ’a 110 milyon TL’lik tarihi dev yatırım
3 Aralık 2019 23:36

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Tekirdağ’ın 11 ilçesindeki sportif alandaki eksikliklerin giderilmesi ve tesis ihtiyaçlarının karşılanmasıyla amacıyla yapılacak 110 milyon TL’lik tarihi dev yatırımın protokolü Ankara’da imzalandı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, tarihi yatırım hamlesini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.
Yüksel, “TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop hocamızın desteği başta olmak üzere Milletvekillerimiz Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, İl Başkanımız ve İlçe Başkanımızın girişimleri sonucunda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız tarafından 11 ilçemize 110 MİLYON TL’lik (Eski Para ile 110 TRİLYON) dev yatırım hamlesinin protokolünü, sözünün eri Spor Bakanımız Sn. Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile karşılıklı olarak imzaladık. Tekirdağ’ımıza ve Süleymanpaşa’mıza hayırlı uğurlu olsun!” mesajıyla söz konusu protokolün imzalanarak yürürlüğe girdiğini belirtti.
Gençlik ve Spor ve Bakanlığı’nda gerçekleşen protokol imza töreninde söz alan Başkan Yüksel, sözlerine Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ederek başladı. “Süleymanpaşa ilçemizde sayın bakanımızı ağırlamak bizim için büyük bir onurdu. Allah nasip ederse bu yatırımlar biter bitmez hemen ardından açılışları için inşallah yeniden beraber oluruz.” diyen Başkan Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Sayın bakanım geçen 17 yılda ilimizde bir çok bakanımızı ve Sn. Cumhurbaşkanımızı ağırladık. Sizden önce görev yapan Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Osman Aşkın Bak bakanımızı Tekirdağ’ımızda ağırladığımızda talep ve beklentilerimizi iletmiştik. Osman bakanımız hepsini not etmişti. Sonra bakan değişimi oldu siz geldiniz, sağolsun kendileri sizinle irtibata geçti, siz de işi bırakmadınız Süleymanpaşa’mıza gelerek notlar aldınız ve siz gittikten 1 gün sonra, talimatınız üzerine herkes bizi aramaya başladı. (Size şu yapılacak, nerede yapmak istiyorsunuz? Nasıl yapmak istiyorsunuz? Hangi sayılara göre planladınız? vs.) diye. Allah sizlerden razı olsun. Tabi baştaki kaptan gemiyi yürütendir biz bunu biliyoruz ancak bu bir ekip çalışması. Ben huzurlarınızda hem ekibinize hem de sizlere, Allah için gönülden dua ediyoruz. İyi ki varsınız. Şehrimizde yaşayan 200.000 hemşehrim adına can-ı gönülden teşekkür ediyorum.”

Yatırım protokolünün imzalanmasına kadar geçen süreçte Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün ve ekibinin de samimi bir ekip çalışmasıyla büyük gayretler sarf ettiğini kaydeden Başkan Yüksel, Üzgün’e de teşekkür etti.
Yüksel, “Bu noktaya gelen hizmetlere karşılık, inşallah bizler de bize olan güveninizi boşa çıkarmamak için var gücümüzle çalışacağız. Ben hem Cumhurbaşkanımıza, her fırsatta ilimiz hatta bölgemiz için çok büyük bir şans olarak gördüğüm Meclis Başkanımız Sn. Prof.Dr. Mustafa Şentop’a ve Milletvekillerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, Allah sizi başımızdan eksik etmesin.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Tekirdağ ilinin sportif alanlardaki eksikliklerini ortadan kaldıracak 110 milyon TL’lik dev yatırım protokolü taraflarca karşılıklı olarak imzalandı.