TEKİRDAĞ’IN ÇEHRESİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HİZMETLERİYLE GÜZELLEŞİYOR

TEKİRDAĞ’IN ÇEHRESİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HİZMETLERİYLE GÜZELLEŞİYOR
16 Aralık 2019 18:40

Tekirdağ’ın çehresini geliştirmek ve güzelleştirmek amacıyla aralıksız bir şekilde çalışan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kış sezonu boyunca 2 milyon adet mevsimlik çiçek ekimi gerçekleştirecek.

Park, refüj ve kavşaklar başta olmak üzere şehrin ilk izlenimini yansıtan alanlarda başlatılan mevsimlik çiçek ekimi, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince 11 ilçede eş zamanlı olarak yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

Hercai menekşesi ve çuha menekşesi olmak üzere, farklı renklerde 2 tür çiçek ekimi yapan ekipler, mevsimlik çiçek ekimi mesaisine bahar dönemine kadar devam edecek.

“Kentimizi Güzelleştirmek İçin Çalışıyoruz”

Her anlamda güzel ve daha yaşanılabilir bir Tekirdağ için çalıştıklarını ifade eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Modern bir şehircilik anlayışıyla 11 ilçemize de güzel hizmetler götürmek amacıyla aralıksız bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir yandan sosyal belediyecilik kapsamında insan odaklı, insana dokunur hizmet ve projeler üretirken, diğer yandan kentimizi güzelleştiren hizmetlere imza atıyoruz. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığımız, il genelinde mevsimlik çiçek ekimi çalışması gerçekleştiriyor. Daha güzel bir Tekirdağ hedefiyle yaptığımız bu çalışmaların tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.