TEKİRDAĞLI BESTEKARLAR ÖZEL KONSERİNE YOĞUN İLGİ OLDU

TEKİRDAĞLI BESTEKARLAR ÖZEL KONSERİNE YOĞUN İLGİ OLDU
19 Aralık 2019 17:03

Tekirdağ il kültür turizm müdürlüğü ile Tekirdağ Musiki Derneği Türk Sanat Müziği korosu Tekirdağlı bestekarlar özel konseri Yahya Kemal Beyatlı kültür merkezi salonunda yapıldı.

Tekirdağlı besteklarlar Osman Nihat Akın ve Mehmet Reşat Aysu’nun eserlerinin okunduğu konsere yoğun ilgi oldu.
BŞb başkanı Kadir Albayrak ve eşi Gülseren Albayrak ile kültürturizm müdürü Ahmet Hacığlu ve eşi de konseri izlediler.
Konseri yöneten şef Nevzat Avı yönetimindeki ilk bölümünde Osman Nihat Akın’ın ikinci bölümde de Mhmet REşat Aysu’nun eserlerini seslendirdiler.
Edirne Devlet Türk müziği topluluğu sanat yönetmeni Murat Bağdatlı da M.Reşat Aysu’nun eserlerini udu ile icra etti.

MURAT BAĞDATLI SANAT YÖNETMENİ (UD SANATÇISI)
1975 yılında Bartın’ da doğdu, tik ud çalışmalarına müzik öğretmeni oha babası Rıfat BAĞDATLI’ nm gözetiminde başladı. Bartın Musiki Cemiyeti’ nde “Ud icracısı” olarak devam etti. Usta öğreticilik Kursu* nu tamamladı. Almanya ve Hollanda’ da konserlere katıldı. Cahit ATASOY* dan dersler aldı. Rıdvan AYTAN, Melahat PARS yönetimindeki cemiyetlerde ud icracısı olarak çalışmalarını sürdürdü. Samim KARACA ve Mutlu TORUN gibi ud hocalarından faydalandı.
Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvan’nın Ses Eğitimi Bölümü’nün sınavını kazanarak konservatuvar öğrenimine başladı.’Tanbur” eğitiminin yanı sıra, “Ud” çalışmalarım da birlikte yürüttü. Lisans Eğitimini tamamladı, özel bir kurumun düzenlediği “UD” yarışmasında derece aldı. Önemli Udilerin beğenilerini kazandı. “Ses ve Saz Dünyamızdan” adlı konserlerde görev aldı ve konserler verdi.
2004’te Elazığ Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuvan’na Öğretim Görevlisi olarak atandı ve Ud Sanatçısı olarak görevine başladı. Aynı zamanda Şef Yardımcılığı görevini de sürdürdü. 2014’te Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel müdürlüğü Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu’na Sanat Yönetmeni olarak atandı. Halen aynı kurumda Sanat Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.