TRAKYA KALKINMA AJANSINDAN DESTEK ALMAYA HAK KAZANILDI

TRAKYA KALKINMA AJANSINDAN DESTEK ALMAYA HAK KAZANILDI
11 Aralık 2019 16:20

Halkımıza bilimsel bilgi ve veriler ile daha kaliteli hizmet sunabilmek için Müdürlüğümüze bağlı Çorlu Devlet Hastanesi ve Tekirdağ Ağız Diş Sağlığı Hastanemiz tarafından hazırlanan projelerimiz” Trakya Kalkınma Ajansından” Teknik Destek almaya hak kazanmıştır.
10.12.2019 tarihinde Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mahmut ŞAHİN, İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr Cengiz BECERİR, Tekirdağ Ağız Diş Sağlığı Hastanemiz Başhekimi Dt. Halim DOĞRUSÖZ, Çorlu Devlet Hastanemiz Başhekimi Uzm. Dr. Lütfi Çağatay ONAR ve Hastane Yetkililerimizin katılımlarıyla, Çorlu Devlet Hastanemiz tarafından hazırlanan “Palyatif Bakımda Güncel Yaklaşımlar ve Hemşirelik Eğitimi”, Tekirdağ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemiz tarafından hazırlanan “Sağlık turizminde kalitenin artırılması amacıyla Kalite Yönetim eğitimi İçin Eğiticinin Eğitimi” isimli projelerimizin sözleşmeleri imzalanmıştır.
Tedavinin mümkün olmadığı terminal döneminde, Çorlu Devlet Hastanemizde görev yapmakta olan hemşire ve sağlık memurlarımıza “Palyatif Bakımda Güncel Yaklaşımlar ve Hemşirelik Eğitimi” adlı projemiz, hastaları rahatlatacak ve onların hayat kalitesini en yüksek düzeyde tutacak teorik ve uygulamalı eğitimin öğrenilmesi amacıyla uzman eğitimcilerden toplam 28 saatlik iki gruptan oluşacak şekilde eğitim verilmesi planlanmıştır. Eğitime sağlık tesislerimizden 24 sağlık personeli katılacaktır.
“Tekirdağ’ın İncisinde Eğitimcilerin Mesleki Gelişimi İçin Eğiticinin Eğitimi” adlı projemiz, Hastanemizde daha etkin bir Kalite yönetim sisteminin oluşturulması ve kalite birim çalışanları ile yöneticilerin mesleki yeterliliklerini sağlayabilmeleri ve sağlıkta kalite akreditasyonun gereklerinin tam anlamıyla yerine getirilmesi amacıyla personellerimize toplam 28 saatlik iki gruptan oluşacak şekilde 4 günlük eğitim verilmesi planlanmıştır.
Düzenlenen imza töreninde, İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Cengiz BECERİR yaptığı konuşmada; iki eğitiminde Müdürlüğümüz ve Halkımız için hayırlı olmasını temenni etmiş, desteklerinden dolayı Trakya Kalkınma Ajansına teşekkürlerini iletmişlerdir.

TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ