TRAKYA VETERANLAR VE MASTERLAR LİGİ DEVRE ARASI TOPLANTISI TAPILDI

TRAKYA VETERANLAR VE MASTERLAR LİGİ DEVRE ARASI TOPLANTISI TAPILDI
29 Aralık 2019 18:51

Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerini temsilen 27 takımdan oluşan Trakya Veteranlar ve Masterlar devre arası toplantısı Tekirdağ da Alamos Restoranda yapıldı.

Bugün saat 13 de başlayan toplantı yaklaşık 4 saat sürdü ve toplantının ardından geleneksel devre arası yemeğine geçildi. Saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla başlayan toplantının moderatörlüğünü aynı zamanda Federasyon Başkanı olan Zafer Soykırlı gerçekleştirdi.

Sezonunu ilk yarısında meydana gelen olumlu ve olumsuz olayların irdelendiği toplantı gündem maddelerinin okunmasıyla başladı.

2019 – 2020 futbol sezonunda sağlık çantası bulundurma zorunluluğu, 1 oyuncu başka takımlardan transfer edilebilmek üzere toplamda 3 oyuncunun devre arası transferinin gerçekleşebileceği, disiplin talimatıyla ilgili değişikliklerin paylaşımı, futbol talimatnamesi güncel hali paylaşımı, İzmir de gerçekleşen Dünya Veteran Futbol günü kapsamındaki toplantı ve Türkiye şampiyonası komitesi oluşumu, federasyon hakkında bilgilendirme, faal futbolcuların veteran liginde oynatılması konusu, play-off müsabakalarının oynanacağı illerin seçimi gibi daha bir çok konunun ele alındığı toplantı gerçekleşti.

Zaman zaman duygusal anlara da sahne olan toplantı, ilerleyen yaşlarda da spor yapma adına toplumsal örnek oluşturdu.

Aynı zamanda Tekirdağ Dost Veteran Spor Kulübü başkanı da olan Trakya Veteranlar ve Masterlar Federasyonu Başkanı Zafer Soykırlı; “Bizler eskiden amatör ya da profesyonelce futbol oynamış, futbola gönül vermiş kişileriz. Bilindiği üzere belli bir yaştan sonra futbolcular tabiri-i caizse unlarını eleyip eleklerini asmakta yani yeşil sahalara veda etmekteler. İşte tam bu nokta da kurulan veteran ligler bizlerin eski arkadaşlarımızla aynı takımda top koşturmamıza, eski rakiplerimize mücadele etmemize imkan sağlamış ve birlik beraberlik içerisinde sosyalleşmemizin devamına katkı vermiştir. Ligimizin kurulması ve bu noktaya gelene kadar çok kıymetli büyüklerimizin katkıları aşikardır. Bu vesileyle haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz Malkara Veteranlardan rahmetli Salim Yener, Burgaz Veteranlarından ÇEtin Öten/ Çetin Yılmaz, Çorlu veteranlardan Ramadan Balkan, Silivri veteranlardan Ufuk Bek, Uzunköprü veteranlardan Sinan Çetinkaya ve Tekirdağ veteranlardan Erdoğan Kıldıran’a yönetim kurulumuz adına canı gönülden teşekkür ediyor, minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bizler kendilerinden almış aldığımız bayrağı her daim daha ileriye taşıma gayesi içinde çalışmakta ve bu uğurda güzel Trakya’mıza değer katmaktayız. Yapmış olduğumuz faaliyetlerle başta gençlerimize olumlu birer örnek olma misyonumuzla toplumsal fayda elde etme gayesindeyiz. Bugün burada yapmış olduğumuz toplantıda aldığımız kararlarda nihayi amacımızın en temel göstergesidir. Ligimizin toplam 27 takımdan oluştuğu, bir takımda 30 kişinin bulunduğu düşünüldüğünde yaklaşık 1000 kişilik bir aileyiz. Birlik ve berberliğin ön planda tutulduğu ailemiz spor ve spora gönül vermiş kişilerin ailemize alınması suratiyle daha da genişleyecek ve inşallah toplumsal faydamız adeta bir kar topu misali çığ gibi büyüyecektir. Bu vesileyle çok kıymetli çalışmaları olan değerli yönetim kurulumuza, toplantıya desteklerini esirgemeyen takım temsilcilerimize, bizleri nezih bir ortamda ağırlayan Alamos Tesisleri sahibi Hüseyin Beşko kardeşim ve ekibine, günün 24 saati haber peşinde koşan güzide basın mensuplarımıza şükranlarımızı sunar, bütün takımlarımıza kazasız, belasız, sakatsız bir sezon diler, 2020 yılının başta ülkemiz olmak üzere tüm spor severlere sağlık,mutluluk ve hayırlar getirmesini canı gönülde temenni ederim.”dedi.

Ayrıca yapılan toplantı sonrasında 27 takıma da malzemeleriyle birlikte sağlık çantası dağıtımı yapıldı.