TREDAŞ’INÇORLU YATIRIMLARI 40 MİLYON TL’Yİ AŞTI

TREDAŞ’INÇORLU YATIRIMLARI 40 MİLYON TL’Yİ AŞTI
4 Aralık 2019 17:28

 

Elektrik hizmeti sağladığı Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne illerinde modern bir teknolojik altyapı kurmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) şebeke yatırımları kapsamında 2019 yılında Çorlu’ya 40 milyon TL’yi aşan yatırım gerçekleştirdi.

 

Hizmet sahasında müşteri memnuniyetini ön plana alarak dağıtım hizmeti sağladığı illerde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren,Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş (TREDAŞ)2019 yılı Yatırım Programı kapsamında Tekirdağ’a bağlı Çorlu ilçesine toplamda 40 Milyon TL’yi aşan yatırım gerçekleştirdi.

Elektrik kesintilerini en aza indirme hedefiyle yola çıkan TREDAŞ, yatırım programı kapsamında ekonomik ömrünü doldurmuş, can ve mal emniyetini tehdit eden havai hatlı şebekeleri yer altına aldı.

TREDAŞ ekiplerinin çalışmaları sonucundakötü durumdaki dağıtım merkezlerinin yıkılmasıyla bu merkezlerin yerine prefabrik beton trafo köşkleri tesis edilmiş oldu. Bu sayede Çorlu’daki Omurtak Caddesi, İsmet Paşa Bulvarı, Çetin Emeç Bulvarı, Muhittin veHıdırağa Mahallelerinde aydınlatma tesisleri de yenilenerek, kente modern bir görünüm kazandırıldı.

Çorlu’daki çalışmalar kapsamında 79 trafo, 410 saha dağıtım kutusu, 1320 galvanizli aydınlatma direği, 1640 aydınlatma armatürü, 193 beton şebeke direği, 70 bin metre kablo tranşe kazısı, 144 bin metre orta gerilim yeraltı kablosu, 117 bin metre alçak gerilim yeraltı kablosu,13 bin metre alpekkablo, 23 bin metre orta gerilim havai hat iletkeni, vatandaşların kullanımına sunuldu.