Türk Japon Vakfı, Hyogo Türkiye Dostluk Fonu 2. Projesi Kapsamında Eğitim Gören Öğrencilerimiz Vali Aziz Yıldırım’ı Ziyaret Etti

Türk Japon Vakfı, Hyogo Türkiye Dostluk Fonu 2. Projesi Kapsamında Eğitim Gören Öğrencilerimiz Vali Aziz Yıldırım’ı Ziyaret Etti
6 Şubat 2020 17:27

Afetlere hazır bir toplum oluşturulmasının hedeflendiği “Hyogo-Türkiye Dostluk Fonu-2” Projesi Türk Japon Vakfı tarafından geliştirilmiş ve buna ilişkin anlaşma da Hyogo Valisi ve Türk Japon Vakfı arasında imzalanmıştır. Bu antlaşma çerçevesinde; eğitsel, sosyal ve kültürel alanlara odaklanarak Türkiye’de deprem başta olmak üzere afetlere hazırlık konusunda çeşitli programların gerçekleştirilmesi hususunda hemfikir kalınmıştır.

Bu proje kapsamında MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa AFAD İl Müdürlüğü işbirliğinde deprem afet riski taşıyan 10 ilden davet edilen öğrenci ve refakatçi öğretmenlere Afet Eğitimi verilmiştir.

Bu kapsamda Tekirdağ’dan giderek Afet Eğitimi alan öğrenci ve öğretmenler beraberinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan ile birlikte Vali Aziz Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Vali Yıldırım; “Hepinizi tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Her biriniz aldığınız eğitimlerden dolayı evlerinizde, okullarınızda birer rehbersiniz. Ne yapılacağını biliyorsunuz. Hemen şöyle yapmalıyız diyerek arkadaşlarınızı yönlendirmelisiniz, aldığınız bilgileri diğer arkadaşlarınıza aktarmalısınız. Sizden beklenen biraz da çevrenizdekileri eğitmenizdir.” dedi.