Vali Aziz Yıldırım Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okul Sertifika Dağıtım Törenine Katıldı

Vali Aziz Yıldırım Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okul Sertifika Dağıtım Törenine Katıldı
8 Ocak 2020 16:55

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan Protokol ve Uygulama Kılavuzu kapsamında 2018-2019 eğitim-öğretim yılında ilimizdeki resmi ve özel okullarda temizlik, hijyen ve beslenme konularında kontrol ve denetimler yapılmış; 233 okul Beyaz Bayrak, 153 Okul da Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Bu kapsamda ilimiz genelinde “Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul” sertifikası almaya hak kazanan okullarımız için, Vali Aziz Yıldırım’ın katılımıyla Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde Sertifika Dağıtım Töreni gerçekleştirildi.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İl Sağlık Müdürlüğü Personeli Özlem Yirci’nin sunumu ile başladı.

Ardından açılış ve bilgilendirme konuşmalarını, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Cengiz Becerir, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan yaptı.

Konuşmaların ardından sertifika almaya hak kazanan okullara Vali Aziz Yıldırım ve Protokol üyeleri tarafından sertifikaları dağıtıldı.

Sertifika Dağıtım Töreni’nin ardından Ulusal ve Uluslararası Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ile e-Twinnig Programı ve TEKAP Projesinde ödül almaya hak kazanan öğretmenlere sertifika ve ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Programa Vali Yıldırım’ın yanı sıra Kaymakamlar, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Cengiz Becerir, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve okul müdürleri katıldı.