Vali Aziz Yıldırım, “Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum” Çalıştayına Katıldı

Vali Aziz Yıldırım, “Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum” Çalıştayına Katıldı
15 Ocak 2020 18:47 | Son Güncellenme: 15 Ocak 2020 18:48

Vali Aziz Yıldırım, İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcımız Sayın İsmail Çataklı Başkanlığında İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen “Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum” konulu Bölgesel Üst Düzey Çalıştayları kapsamında Kocaeli ilinde yapılan Marmara Bölgesi Toplantısına katıldı.

Gerçekleşen ‘Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum’ çalıştayı, Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, BMMYK (UNHCR) Türkiye Temsilcisi Vekili Jean Marie Garelli, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı’nın açılış konuşmaları ile başladı.

Daha sonra video gösterimi ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yetkililerince, Türkiye’de Göç Yönetimi – Göç ve Güvenlik – Türkiye’de Yabancılara Yönelik Yürütülen Uyum Faaliyetleri konularındaki çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapılarak “Türkiye’nin göç yönetim sistemi ile sosyal uyum konuları hakkında bilgilendirme, bölgede bulunan illerde sosyal uyuma yönelik faaliyetleri teşvik etmek ve sosyal uyum politikaları noktasında çözüm önerileri görüşüldü.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum konulu Bölgesel Üst Düzey Çalıştaylar kapsamında gerçekleşen Marmara Bölgesi Toplantısı Açık Oturum ile sona erdi.

Düzenlenen Çalıştaya; İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın İsmail Çataklı ve Vali Aziz Yıldırım’ın yanısıra, İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı, Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Yalova Valisi Muammer Erol, BMMYK Türkiye Temsilcisi Vekili Jea Marie Garelli, Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok, Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu, İçişleri Bakanlığı İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanı Dr. Can Ozan Tuncer, Türk Kızılay’ı Göç Hizmetleri Direktörü Bayram Selvi, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kazan, BMMYK İstanbul Saha Ofisi Başkanı Elif Selen Ay, belediye başkanları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.