Vali Aziz Yıldırım’dan Güvenlik Birimleri ve 112’ye Yılbaşı Ziyareti

Vali Aziz Yıldırım’dan Güvenlik Birimleri ve 112’ye Yılbaşı Ziyareti
1 Ocak 2020 17:17

Vali Aziz Yıldırım, 2020 yılına görevi başındaki güvenlik güçleri, sağlık personeli ve itfaiyecilerle girdi.

Vali Aziz Yıldırım, yılbaşı gecesi ilk olarak eşi Güllahan Yıldırım ile birlikte Tekirdağ 2’inci Kısım Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Polikliniğinde 2019 yılının son bebeklerini ziyaret ederek altın taktı.

Ardından Vali Yıldırım, 112 Acil Komuta Merkezini ziyaret ederek görevi başında bulunan personelin yeni yılını kutladı ve burada yaptığı açıklamada, “Sadece sohbet etmek için yada canı sıkıldığı için arayanlarda var. Ne yazık ki bunlarla karşılaşıyoruz. Bu kişilerinde mutlaka kendilerine çeki düzen vererek, başkalarının hakkına girdiğini, ihtiyacı olanların o hizmete ulaşamamasını sağladığını düşünmesi gerekiyor. Bunu engellediklerinin mutlaka düşünmeleri gerekiyor. O nedenle ben özellikle hassasiyet rica ediyorum. Arkadaşlarımızı boş yere meşgul etmesinler. 112’nin meşgul edilmemesi lazım” dedi.

Vali Yıldırım sonrasında Malkara Uygulama Noktasında yılbaşında görevli polis ve jandarma ekiplerini ziyaret ederek hem çeşitli denetimlerde bulundu hem de güvenlik görevlilerinin yeni yılını kutladı. Vali Yıldırım burada da yaptığı açıklamada, “Dilerim ki 2020 yılı hizmetlerin çok daha iyi seviyeye çekildiği, daha güzel, daha mutlu, daha müreffeh günlerin yaşandığı bir yıl olur. Bu hem Tekirdağ’ımız için hem de Türkiye’miz için hem de bütün dünyada yaşayan insanlar için böyle cereyan eder. 2020 yılında herkese bütün vatandaşlarımıza mutluluklar diliyorum” diye konuştu.

Malkara Uygulama Noktası’nın ardından İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ederek Kent Güvenlik ve Yönetim Sistemi Merkezinde inceleme ve denetimlerde bulundu. Burada yetkililerden bilgi alan Vali Yıldırım, ardından görevi başında bulunan personelin yeni yılını kutladı ve çalışmalarında başarılar diledi.

Ardından TOKİ Uygulama Noktasını ziyaret ederek görevi başında bulunan polislerin yeni yılını kutladı ve görevlerinde başarılar diledi. Son olarak esnaf ziyaretinde bulunarak esnafımızın ve burada bulunan vatandaşlarımızın yeni yılını kutladı.

Ziyaretleri sırasında Vali Yıldırım’a Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Kıd. Alb. Osman Kılıç, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel eşlik etti.