VATAN VE HÜRRİYET ŞAİRİ NAMIK KEMAL DOĞUM GÜNÜNDE ANILDI

VATAN VE HÜRRİYET ŞAİRİ NAMIK KEMAL DOĞUM GÜNÜNDE ANILDI
21 Aralık 2019 17:17 | Son Güncellenme: 21 Aralık 2019 17:58

Vatan ve Hürriyet Şairi Namık Kemal, dünyaya gelişinin 179’uncu yılında memleketi Tekirdağ’da düzenlenen törenle anıldı.

Süleymanpaşa Kent Meydanı’nda bulunan Namık Kemal Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Çelenk sunma programının ardından günün anısına Namık Kemal Evi’nde Vatan ve Hürriyet Şairi Namık Kemal’in kişisel eşyalarının ve eserlerinin yer aldığı serginin açılışı, protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Sergi açılışının ardından katılımcılar Namık Kemal’in eserlerinin ve kişisel eşyalarının bulunduğu evi gezip incelediler.

Programda ayrıca geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden, Tekirdağ Namık Kemal Evi’nin kurucusu ve Onursal Başkanı, Tekirdağ’ın önemli tarihçilerinden Araştırmacı-Yazar Mehmet Serez adına Namık Kemal Evi’nde bir oda açıldı. Mehmet Serez Odası ismi verilen odada, Serez’in isminin gelecek nesillere aktarılması amaçlanıyor.

Vatan ve Hürriyet Şairi Namık Kemal’in doğum gününün anıldığı programa, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Garnizon Komutanı Vekili Cavit Tütüncü, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar ve vatandaşlar katıldı.